دسته‌ها
وبلاگ

اینتل و AMD: کدامیک پردازنده های بهتری تولید می کنند؟

اینتل و AMD: کدامیک پردازنده های بهتری تولید می کنند؟

در حال حاضر نبرد بین Coffee Lake  و AMD Ryzen کمرنگ تر شده است و جنگ بین نسل دوم Ryzen و  Coffee Lake Refresh تازه آغاز شده است. زمان آن است که این جنگ تمام عیار ده ساله  میان AMD و Intel را به نظاره بنشینیم.

اساسا پردازنده ها به عنوان مغز کامپیوتر عمل می کنند و بهترین پردازنده ها معمولا پشت هر فعل و انفعالی بر روی سیستم می باشند. از اینرو اهمیت انتخاب پردازنده تخصصی برای یک نیاز خاص برای سیستم بسیار زیاد می باشد و می تواند از پرداخت هزینه های اضافی برای قابلیت های اضافی بکاهد. 
همان طور که می دانيد خريد يک دسکتاپ یا لپتاپ پروسه ای طولانی و پيچيده را مي طلبد که بخش سي پي يو، حساس ترين بخش آن به شمار مي رود. قبل از هر چيز در مورد تعداد هسته ها، کلاک اسپيد، نوع سوکت ها و کنترلر مموری فکر مي کنيد. نسل چهارم سی پي يو های اينتل، توسعه زيادی پيدا کرده، اما خريداران AMD نيز دلايل خاص خود را دارند .
اگر دنبال جنگ عجیب و غریب اینتل در مقابل AMD به مانند آنچه در دهه های گذشته داشته ایم هستید، احتمالا از قبل می دانید که هر دو برند معروف تولید کننده پردازنده تمرکز خود را بر روی بازارهای مختلف پردازنده گذاشته اند. در حالی که اینتل بر روی سرعت کلاک و کارایی با سرعت بالاتر و تعداد هسته پایین تر متمرکز شده است، شرکت AMD با افزایش تعداد هسته های پردازنده می خواهد کارایی multi-threading را افزایش دهد.
استوریج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یازده =